muzea

Darmowe muzea w Sztokholmie

19:06

Szukając darmowych muzeów w Sztokholmie, zazwyczaj znajdowałam stare informacje, które bardzo często nie były już aktualne. Na przykład wszędzie wspominano o Muzeum Etnograficznym, które w międzyczasie wprowadziło bilety wstępu za 80 koron. Ten post napisałam w oparciu o strony muzeów i jest tak aktualny, jak to tylko możliwe ;).
Warto też wspomnieć, że w wielu muzeach jest wstęp wolny dla dzieci i młodzieży (do 19 roku życia zazwyczaj). Ale ten post poświęciłam muzeom, które gwarantują wstęp wolny dla wszystkich :).
1. Muzeum Nobla /Nobelmuseet/
Generalnie wstęp kosztuje 100 koron, ale można wejść za darmo we wtorki pomiędzy 17 a 20.

2. Moderna Museet
Opłata za wstęp wynosi 120 koron, ale w piątki od 18 do 20 jest darmowy wstęp na kolekcje na 4 piętrze.

Opierając się na informacji zamieszczonej na stronie tego największego muzeum ekonomii: darmowy wstęp do 30 września

4. Muzeum Historyczne /Historiska museet/
Choć normalna oplata wynosi 100 koron, to w środy od 16 do 20 oraz w piątki wstęp jest darmowy. Jakkolwiek tylko od września do maja, nie obejmuje to letnich wakacji.

Jak  napisano na stronie internetowej: "Otwarte od wtorku do niedzieli. Muzeum morskie jest za darmo dla wszystkich gości".

Od września do maja wstęp wolny w środy pomiędzy 17 a 20. Normalna opłata wynosi 100 koron.

7. Muzeum Techniki /Tekniska Museet/
Z normalną ceną biletu wynoszącą 120 koron, dobrze skorzystać z wstępu wolnego w środy pomiędzy 17 a 20.

8. Stockholm County Museum /Stockholms Lans Museum/
Po prostu za darmo :)

Nie uwzględniłam tutaj wszelkiego rodzaju galerii i temu  podobnych muzeów, jako że sama się nimi nie interesuję. Ale zerkając na powyższą listę... Myślę, że już czas najwyższy rozpocząć zwiedzanie! :)

Podobne posty

2 komentarze

Kraje

anglia (3) austria (2) belgia (1) chorwacja (12) czarnogóra (2) dania (1) ekwador (5) finlandia (7) grecja (1) holandia (1) kolumbia (22) litwa (2) luksemburg (1) malta (2) niemcy (2) norwegia (1) panama (13) polska (22) portugalia (1) rumunia (7) słowacja (1) szwecja (168) włochy (7) zea (4)

Instagram